Esileht

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.
Redaktsioon seisuga 29. oktoober 2017, kell 20:24 kasutajalt Jan (arutelu | kaastöö)
Tere tulemast Kuulmisabi Wiki lehele.


Kuulmisabi Wiki on projekt, mille eesmärk on luua kõigile vabalt kasutatav ja igaühe poolt täiendatav ning parandatav vaba, mittekommertsiaalne, neutraalne, mitte ühelegi ühingule ega ettevõttele alluv, sinusuguste tehtud võrguentsüklopeedia. Oma panuse saad anda Kuulmisabi WIKI-sse kui registreerid ennast SIIT.

Siit leiate nii terminite seletusi, kui ka enimküsitud küsimuste vastuseid Kuulmise, Kuulmislanguse, Ravi, Kuulmisrehabilitatsiooni, kuulmisabivahendite jm. kuulmisega seonduva kohta.

Kuulmispuudega inimeste arv Eesti rahvastikus on üpris suur, uurimuste kohaselt on Eestis ligi 200000 vaegkuuljat ja 2500 kurti, see on täiesti arvestatav kogukond inimesi, kellele on info kättesaadavus samuti väga oluline.

Käesoleval hetkel on Kuulmisabi WIKI-s 59 artiklit/terminit/lehekülge.
Täna on 12. aprill 2021. | Kalender
Sissejuhatus · KKK · Kõik artiklid · Kogukonnavärav · Kuulmiteemalised artiklid · Sõnastik
Kuulmine Kuulmine |

Kuulmine - Kuulmislävi - Sisekõrv - Kuulmislangus - Kuulmispuue - Vaegkuulja - Nürmik - Nürmus - Kurtus - Kurt - Pimekurt - Kurttumm - Kõvakuulja - Kõrvavaik - Audioloogia - Kuulmiskaitse - Tasakaaluelund

Haigused ja põhjused Haigused ja põhjused |

Kuulmislangus - Kurtus - Keskkõrvapõletik - Müra - Vali muusika - Vanaduskuulmisnõrkus - Kurttummus - Tinnitus - Meniere tõbi - Äkk kurtus - Otoskleroos - Akustikusneurinoom - Kolesteatoom - Kõrvavalu - Ravimid mis mõjutavad kuulmist - Tasakaaluhäire

Kuulmisuuringud Kuulmisuuringud |

Toonaudiomeetria | Audiomeetria - Luujuhtivusaudiomeetria - Audiomeeter - Audiogramm - Impedantsaudiomeetria - Tümpanomeetria - Reflektomeetria - Tubomeetria - Audiometrist - Otoakustiliste emissioonide uuring

Ravi ja rehabilitatsioon Ravi ja Rehabilitatsioon |

Kõrvade puhastamine - Kuulmisrehabilitatsioon - Kuulmisnõustamine - Rehabilitatsiooniteenus - Surdopedagoogika - Kuidas suhelda - Kuidas toime tulla - Kutsenõustamine - Kuulmekile šunteerimine - Geeniravi - Ligipääsetavus - Alternatiivmeditsiin - Vanarahvatarkus - Anektoodid

Ravi - Tehnilised abivahendid Ravi - Tehnilised abivahendid |

Kuuldeaparaat - Kuuldeaparaadi patareid - Kuulmisotsak - Silmusvõimendi - Kommunikaator - Kuulmisabivahendid - FM-süsteem - Sisekõrvaimplantaat - Luukuulmisimplantaat - Ajutüveimplantaat - Kõrvaklapid - Kirjutustõlge - Viipekeel - Sõrmendtähestik - Viipekeeletõlk - Kuulmiskeskused - Kuulmiskaitse - Ligipääsetavus - Infrapunasüsteem - Muud teenusepakkujad - Isikliku abivahendi kaart - Kuulmisabi tarkvara - Subtiitrid (TV, Kino, Teater)

Tugiühingud Tugiühingud |

Vaegkuuljate ühingud - Kurtide ühingud - Muud tugiühingud

Muud kasulikku Kasulikku |

Töövõime hindamine - Abivahendid abivajajatele - Tasuta sissepääs

Kasutame seda lehte ühiselt nii öelda märkmete tegemiseks/oma teadmiste teistega jagamiseks, oma panuse Kuulmisabi Wiki täiustamiseks võib anda igaüks. Selleks piisab kui registreerid ennast siit.

Praktika näitab, et päevast päeva korduvad samad küsimused, sageli vajalikku kuulmisteemalist infot napib, aja kokkuhoiu nimel paneme kõik tarkuse siia kirja ja edasipidi ei pea uuesti samadele küsimustele vastama, vaid saame viidata juba lingiga.

NB ! Kogu info siin lehel on põhimõttel: NAGU ON, mitte keegi ei võta vastutust, siin lehel oleva info väära kasutamise eest, mis võib tuua kaasa mistahes kahju nii Teile endile kui ka Teistele.

Teemade sisukord Sisukord A-Z

SOTSIAALSED VÕRGUSTIKUD

Facebook - Kuulmisabi leht | Facebook - Kuulmisabi grupp


Kui sa kaotad nägemise, siis kaotad asjad.
Kui sa kaotad kuulmise, siis kaotad inimesed.
                  (Helen Keller)


Kui Teil on küsimusi võite alati pöörduda:
e-mailile: k u u l m i s a b i (ät) g m a i l . c o m 
ja skypele: kuulmisabi või +372-55-54-62-28 SMS

Siia saab vaegkuulja.png Deaf-logo.gif Vvy.jpg


TAUSTAINFO: KÄESOLEV LEHT ON PÕHIMÕTTEL "NAGU ON" LEHE TEGEMISEKS EI OLE KASUTATUD ÜHTEGI SENTI EI EURORAHA EGA MUUD RAHA JA ON VALMISTATUD VABATAHTLIKUSE ALUSEL VAEGKUULJATE POOLT.
KÄESOLEVAL LEHEL OLEVAT MATERJALI TEEMASID TOHIB VIIDATA AGA MITTE SISU KOPEERIDA, VIIDETE JAGAMINE ON RANGELT SOOVITATAV ÜLE KOGU INTERNETI.