Kõrvaküünlad

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.
Redaktsioon seisuga 6. oktoober 2015, kell 02:22 kasutajalt Jan (arutelu | kaastöö) (Dr. Kõrva-, nina- ja kurguarst Viktor Solovjov)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Loodusrahvaste ravipraktikas pikka aega kasutusel olnud kõrvaküünlad soodustavad inimese energiaringlust ning nende toime põhineb põlemisel. Ummistunud poorid avanevad ning tõusev õhuvool tõmbab kõrvast välja sinna kogunenud vaigu. Kõrvaküünlad on valmistatud kärjevaha, taruvaiku, eeterlikke õlisid ning ravimtaimi sisaldavast puhtast puuvillakiust ning need pehmendavad ja eemaldavad kõrvavaiku, vaigistavad valu, ergutavad lokaalset vereringet, stimuleerivad kuulmist, parandavad lümfiringlust ja ainevahetust. Kõrvaküünalde näidustused: närvilisus, unetus, stress, peavalu, külmetushaigused, põletikud, keskendumisraskused, kõrvade kumisemine.

Kõrvaküünlad on taimset päritolu, lehtrikujulised torukesed, mis on valmistatud mesilasvahast ja taruvaigust. Teraapia mõjul toimub kõrvade puhastamine soojusega tekkiva vaakumi abil ning selle tulemusena väljub vaik kõrvadest. Tavapärasel puhastamisel jääb suurem osa vaigust kõrva siseseinte vastu kinni. Protseduuri tagajärjel paraneb kuulmine ja aktiviseerub paikselt mikroverevarustus.

Näidustused:

  • kõrva, nina, kurgu erinevad põletikulised haigused
  • peavalud, migreen, unehäired, stress
  • kõrvade kohisemine ja kumisemine, “lukus kõrvad”
  • otsmiku- ja nina kõrvalkoobaste põletikud
  • kõrvavaigu “korgid”

Vastunäidustused:

  • mädane eritis kõrvadest
  • kõrva trumminaha ja kuulmekäigu kahjustused
  • allergia nimetatud küünalde toimeainete suhtes
  • turselised, mädased protsessid pea piirkonnas

Protseduuriga samal päeval ei soovitata teha pead märjaks. Krooniliste nähtude korral soovitatakse 5-6 seanssi 1 kord nädalas, ägedate nähtude korral 1 seanss üle 2-3 päeva

Protseduuri käigus asetatakse koonuseline kõrvaküünal tihedalt kuulmekäiku ja pannakse ülevalt põlema. Õhu soojenemise tulemusena tekib kõrvakanalis vaakum. Soojuse toimel pehmeneb seal olev vaik ja vaakumi toimel tõmmatakse ülemäärane vaik ja mustus kõrvaküünla koonusesse. Kogu toiming on oma olemuselt lõõgastav.

Kõrvaarsti kommentaar

Medex Päevakirurgia Eraklii-niku kõrva-kurguarsti Valdur Tälli arvates on kõrvaküünalde raviefekt pigem psühholoogilist laadi: “Kui inimene usub, et need aitavad, siis enesetunne võib tõepoolest paraneda.” Tälli kinnitusel ei asenda kõrvaküünlad siiski arsti määratud ravi. Samuti ei pääse küünla põlemisfaasis toimuv rõhu vaheldumine kuulmekäigus asuva närvitüve kaudu siseorganeid mõjutama.

“Imeravimit, sellist, mis inimese ühe protseduuriga terveks teeks, pole olemas ja seda ei maksa ka kõrvaküünalde puhul oodata,” ütleb Dagmar Seli. Seepärast on tema sõnul suurem osa patsiente tänaseks juba uutele jahimaadele siirdunud – kaaniravi või turbamähiste manu. Küünlaid käivad ostmas vaid need, kes tõepoolest on nende abil oma terviseprobleemi kontrolli all hoida suutnud.

Dr. Kõrva-, nina- ja kurguarst Viktor Solovjov

Kõrvaküünlad

Tere, mida arvate kõrvaküünaldest (mis ühest otsast põlema pannakse)? Mis puhul neid kasutatakse?

___________________________

Vastas dr Viktor Solovjov

Alternatiivseid ravimeetoteid on maailmas miljoneid. Kõik nad põhinevad USUL. Nii nagu erinevad usndid, uslahud ja sektid. Pühal veel on samuti toime kui Te USUTE sellesse. Meditsiin põhineb TEADUSEL. ...

Anneli Talvik, perearstikeskuse Sinu Arst perearst

Kui inimene on terve, tuleb lasta tööd teha kõrvade loomulikul isepuhastussüsteemil.

Vatipulki ei julge arstid kõrvade puhastamiseks enam ammu soovitada, sest sageli näeme koduse puhastamisega vigastatud kuulmekäike ja kuulmekäigu tagaossa lükatud tihket vaiku. Vatipulki peaksid vältima need, kel vaigukogused suuremad, ja need, kes soovivad mõnusat sügamiselamust.

Ei soovita kõrvade puhastamiseks “isekoostatud” suuri süstlaid, sest inimene ise oma kõrva ei näe.

Kõrvaküünlaid reklaamitakse, aga arstid pole efekti näinud. Kui pärast seda protseduuri lambiga kõrva vaadata, ei ole vaik eemaldunud.

Välised viited