Kirjutustõlge

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.
(Ümber suunatud leheküljelt Kirjutustolge)

Kirjutustõlge on abiteenus kuulmispuudega inimestele, kus tekst trükitakse ekraanile rääkijaga enavähem samal ajal või väikese viitega.

Kirjutustõlge.jpg

Kirjutustõlgi töövahendiks on tavaliselt süle- või tahvelarvuti. Kõige olulisemaks peetakse just rääkijaga samas tempos püsimist.

Kiiremaks trükkimiseks kasutab kirjutustõlk enamasti kõiki kümmet sõrme. Selline abiteenus on väga vajalik, et kuulmispuudega inimesed saaksid võimalikult täpset informatsiooni näiteks loengutes, konverentsidel ja ka tööl.

Kirjutustõlge1.jpg

Kuna paljud kuulmislangusega inimesed (kes pole sünnipärase kuulmislangusega) ei oska viipekeelt on teenusest oluliselt rohkem abi kui ainult pelgalt viipekeelest.

Kirjutustõlke plussid võrreldes viipekeelega:

  • Viipekeelt paljud ei oska, kirjakeelt oskavad lugeda põhimõtteliselt enamus eestlasi.
  • Kirjutustõlget ei pea pidevalt jälgima nagu viipekeeletõlki vaid saab jälgida ka hetke mujale, näiteks kui soovid omale samalajal ka infot üles märkida, hetke pärast võid lugeda edasi kirjutustõlget kuna ajalugu e. eelnevad read on alles.
  • Saad lugeda mitu korda üle, ei teki arusaamatusi, viipekeelt edastatakse samas ainult 1 kord, kui küsid üle läheb viivitusega üle küsimisel vahepealne info kaotsi, viipekeele tõlk ei suuda lihtsalt vahepealset jälgida.
  • Kokkuleppel jääb alles kirjalik materjal mida saab vajadus jagada ka hiljem üritusest osavõtjatega.

Kirjutustõlketeenust Eestis pakuvad

Abiteenus