Meridiaan

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.

Vana-Hiina meditsiin ütleb, et iga elund saab kord 24 tunni jooksul loodusliku energiapuhangu osaliseks. Energia voolab mööda kehasiseseid koridore, mida kutsutakse meridiaanideks. Kui teil läheb uni ära kindlal ajal, võib see märku anda, et mõnes meridiaanis on energia ummistunud. See aga põhjustab vastavas kehaosas tasakaalu hälbimist.

Ehkki konservatiivne meditsiin meridiaaniteooriat ei tunnista, põhinevad sellel sellised kuulsad ravimoodused nagu nõelravi, shiatsu ja mõned refleksoloogia liigid. Kui te hiina ravivõtteid ei usalda, minge hädade ilmnemisel perearsti juurde. Ehk saate lisaks unehädadele lahti ka mõnest salahaigusest.

Kell 21-23. Te olete hommikuinimene ja peate varakult voodisse heitma. Ent kui väsinud te ka poleks, ärkate ikka niipea, kui olete silma kinni saanud. Ummistunud meridiaan jookseb läbi teie südame, kopsude, põrna ja kõhunäärme.

Hiina meditsiini järgi võib selle meridiaani ummistumine põhjustada meeleolu kõikumist, kuulmise kadumist, pea- ja kõrvavalu, õlavöötme valu, liigset higistamist, energiavaegust, liigesepõletikku. Lisaks ilmnevad nimeta sõrme küünel tavatud triibud.

Välised viited