Seesamiõli

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.

Seesamiõli ja selle omadused

Seesamiõli sisaldab 82 % ulatuses küllastamata rasvhappeid, eelkõige oleiinhapet, mis aitab ennetada südamehaigusi. Seesamiõli on rikas ka antioksüdantide poolest, sisladades küllaldaselt vitamiini E ja A. Sarnaselt seemnetele on ka õlis kõige rohkem kaltsiumi ja rauda, kuid seal leidub ka magneesiumi, tsinki ja vaske. Erinevalt paljudest teistest õlidest sisaldab seesamiõli letsitiini, mis toetab aju tööd ning aitab parandada naha ja küünte tervist.

India rahvameditsiinis kutsutakse seesamiõli “kuumaks ja teravaks”, temaga ravitakse “külmi” haigusi ja eemaldatakse ülearust lima ning gaase. On väga efektiivne kopsu ja hingamisteede haiguste puhul: hingeldus, kuiv köha, astma. Samuti südame-, maksa-, sapi-, kõhunäärme (sealhulgas diabeedi), kilpnäärmehaiguste puhul ja kõrgenenud maohappe ning aneemia puhul.

Külmetuste ja krooniliste hingamisteede haiguste puhul määritakse rinnale ja jalataldade alla taastumiseks ja haigustele vastupanu tõstmiseks. Kuulmise parandamiseks ja kõrvahaigustest hoidumiseks tilgutatakse 2-3 tilka kõrva. Seesamiõli tugevdab igemeid ja hambaemaili, hoiab ära kaariese tekke ja arengu. Õli parandab hääle tugevust, toimib.häälepaelte põletike korral põletikuvastase ja rahustavana.

Välised lingid