Vale mõtlemine

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.

Kõrvade probleemid

L. Bourbeau: Kõrvaprobleemide korral küsi endalt, kas Sind ärritab see, mida sul tuleb kuulda. Mis see on? Kas see puutub tegelikult sinusse või mitte? Mis sind rööpast välja lõi? Infektsioonihaiguse puhul nagu näiteks otiit, lisandub ärritusele viha. Paned oma kõrvad kinni, soovimata midagi kuulda. Mastoidiiti haigestuvad enamasti lapsed, kes enese ümber vihaseid inimesi kuulates alluvad kergesti vihale ja ärritusele. Vilin (kumin, kohin) kõrvades viitab kuulmistaju häiretele. Esineb neil, kes hoiavad oma aju pidevas pinges. Soovitus: rohkem spontaanust, sa ei pea püüdma kõike kontrollida ja täiuslikkuseni viimistleda. Sind armastatakse sellisena nagu sa oled. See haigus võib tabada neid, kes kardavad kuulda võtta oma intuitsiooni ja usaldavad liialt infot, mida saavad teistelt. Või siis püüavad teistele õpetada asju, mida ise pole oma elus suutnud rakendada. Endal on süütunne, süüdistab end ebasiiruses. Sel juhul peaks endale meelde tuletama, et kõike pole vajagi ellu rakendada.

L. Hay: Kurtus või tugev kuulmislangus näitab eemaldumist, kangekaelsust, isolatsiooni. Mida sa kuulda ei taha? (Ära sega mind!). Uus muster: Ma rõõmustan kõige üle, mida ma olen võimeline kuulma. Ma olen kõiksusega üks. Kõrvavalu, kõrvapõletik (otiit) näitab vihast soovimatust kuulata. Liiga palju lärmi. Tülitsevad vanemad. Uus muster: mind ümbritseb harmoonia. Ma kuulan armastusega kõike head ja meeldivat. Ma olen armastuse keskmes.

D. Shapiro: Kurtus – kas olen kuulnud liiga palju valu ja hingepiina tekitavat? Või olen sedavõrd ametis iseendaga, et ei suuda teisi kuulata – oma probleemid on tee peal ees. Kui ma ei kuule, siis mul pole vaja kuuldule reageerida.

Vedelik kõrvas viitab tunnete kuhjumisele. Laste kuulmiskaotus on sageli seotud emotsionaalsete ja psüühiliste teguritega, seega on oluline järlgida, et lastel oleks võimalus väljendada varjatud tundeid ja hirme.

Valu kõrvas on nagu valu meeltes või südames – miski, mida kuuleme, tekitab sisemist ängi ja segadust. Tunded jäävad sisemusse pidama ja tahaks oma kõrvad kinni katta, et helid enam neisse ei tungiks. Kõrvavalu võib tekkida, kui oleme teisi kuulanud, kuid tunneme, et meid ei ole keegi ära kuulanud. Aga võibolla hoopis oleme keeldunud kedagi ära kuulamast ja nüüd tunneme end süüdi.

Infektsioon kõrvas viitab sellele, et kuuldu mõjutab meid, tekitades põletikulise, kuumava reaktsiooni. Või ei ole kedagi, kes sind ära kuulaks ja see ajab vihaseks.

K. Tepperwein: kõrvavalu (nt keskkõrvapõletik - otitis media) nagu kõik muud akuutsed põletikud, viitavad sisemisele konfliktile, mis pole leidnud väljundit. Haigel on valus midagi kuulda. Kõrvavalu võib tabada ka neid, kes liiga palju võõraid soove ja ootusi kuulda võtavad, toimivad kaasinimeste tahtmist mööda ja elavad teistele meelepäraselt. Kes ennast pidevalt eirab, see ei peaks imestama, kui ta ühel päeval kuulmise ja nägemise sootuks kaotab.

Tasakaaluhäired, vertiigo, tinnitus

Tasakaaluhäired, peapööritus, igasugused kohinad, vilinad ja kuminad kõrvades tabavad holistiliselt vaadates neid, kes on kaotanud sisemise tasakaalu. Mõtted hüplevad ühelt teemalt teisele ja keskenduda on raske. Samal ajal hirmsasti tahaks, et keegi ütleks, mis on õige, mis vale. Ennast ei julge usaldada. Tahaks korda, harmooniat ja kindlat toetuspunkti, aga ei otsi seda enda seest, vaid kusagilt väljast. ... Algatuseks võiks mõtteid korrastama hakata mediteerimisega, anda ajule puhkust. Tasapisi hakkavad siis selgus ja eneseusaldamise võime ka tagasi tulema.

L. Bourbeau: Vilin, kumin, kohin kõrvades viitab, et inimene hoiab oma aju pidevalt pinges. Peaks õppima spontaansust, mitte püüdma kõike enese ümber täiuseni viia. Kardab kuulata oma intuitsiooni ja kuuletub liialt teistele.

Meniere’i sündroom algab pearinglusest. Haige reageerib liiga tundlikult enese ümber toimuvatele sündmustele ja laseb end liiga kergesti kuuldust häirida. Keha soovitab tal rahuneda, puhata ja mitte valmistuda ainult halvimaks.

L. Hay: Tasakaaluhäired ja peapööritus on keskkõrva probleemid. Tasakaaluhäired viitavad korrastamata mõtlemisele ja halvale keskendumisvõimele. Ka peapööritus (vertiigo) näitab, et inimese mõtted on laokil, teda iseloomustab hüplik mõtlemine, keeldumine mingite asjaolude nägemisest. Vaja on mõtteid korrastada, harjutada keskendumist. Tinnitus (kohin kõrvades) kaasneb Meniere’i tõvega. Üldiselt seostub see kangekaelsuse ning oma sisehääle kuulamisest keeldumisega. Meenuta endale, et leiad kõik vastused enda seest: Ma usaldan enda Kõrgemat Mina. Ma kuulan enda sisehäält armastusega!

D. Shapiro: Tasakaaluhäired. Füüsilise tasakaalu kaotamine on sama, mis kaotada väärikus ja sisemine kindlustunne. Kui see juhtub, peame vaatama, kui tasakaalustatud on meie elu, kas on valdkondi, kus me ei ole tasakaalus, kus meil pole toetuspunkti. Stress või emotsionaalne trauma võib esile kutsuda tasakaaluhäireid ja sisemise pöörituse – me ei tea, mis suunas minna. Eristamisvõime kaotuse tõttu näib, nagu oleks maailm pea peale pöördunud.

Kõrvade kumisemine annab märku, et peaksime kuulama, mida öeldakse, mitte olema hajevil ja mitte jätma kuuldu teadvustamata. Kumin suureneb sageli stressi puhul, mil me tõenäoliselt pöörame vähem tähelepanu nii teistele kui ka endale, eriti aga oma vajadustele. Kogu energia on suunatud väljapoole. Kumin sunnib meid pöörduma sissepoole, kuulama oma häält, pöörama tähelepanu tunnetele, sellele, mis kodus toimub.

K. Tepperwein: Peapööritus näitab sisemise tasakaalu kaotust. Oleme kaotanud välised kindlad pidepunktid ja vajame kedagi, kes meil käest võtaks ja juhiks, meie eest hoolitseks ja tuge pakuks. Kel esineb sageli pööritust, peab õppima oma jalgadel seisma, vähem ümbritsevast maailmast sõltuma ning arendama endas kindlust ja eneseusaldust.