Hematiit

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.

Hematiit on tuntud juba antiikajast. Tegemist on ühe ülimalt maalähedase rauamaagi vormiga. Antiikaja inimesed jahvatasid hematiiti ning valmistasid sellest punast pigmenti (punane ooker) koopamaalingute tarbeks. Vanas-Egiptuses valmistati hematiidist amulette, mis väidetavalt kaitsesid kandjat hullumeelsuse ja põletike eest. Vana-Roomas seostati hematiiti sõjajumal Marsiga. Arvati, et see annab julgust ja tahtejõudu ning hematiidiga hõõrudes muutub sõdur lahinguväljal nähtamatuks. Samas usuti, et hematiit tõi õnne ka siis, kui loodeti valitsejalt soodsat kohtuotsust. Antiikajal omistati hematiidile ka verejookse peatavat toimet. Indias sümboliseerib hematiit aga tänaseni julgust ja tarkust.

Hematiidil on mitmeid tugevaid raviomadusi ning kristalli keemilise koostise tõttu on paljud neist seotud just vereloomega. Ta aitab terveneda verehaigustest ja aneemiast, reguleerib vererõhku, puhastab verd ning aitab tasakaalustada hemoglobiini taset veres. Samuti võib tast abi olla ebaregulaarse menstruaaltsükli korral, hormonaalsete häirete leevendamisel ning kõhuvalude ja verejooksude korral.

Tast võib olla abi ka südame-veresoonkonna haiguste, neerude, sapikivide, kusepõie, nahahaiguste ja kasvajate ravimisel. Samuti aitab taastuda narkoosist ning leevendab väsimust peale pikka lennureisi.

Hematiiti peetakse heaks abiliseks ka kesk- ja perifeerse närvisüsteemi haiguste ravimisel.

Arvatakse, et hematiidist võru kandes paraneb kuulmine ning hematiitkeed kandes nägemine. Üldjuhul ei soovitata hematiiti pidevalt kanda (ehted vähemalt ööseks eemaldada, laadida ja puhastada).

Hematiit.jpg

Välised viited