Kõrvaklapid

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.

Sagedusriba

Sagedusriba (frequency response) viitab madalaimatele ja kõrgeimatele sagedustele, mida antud meedium või seade suudab edastada või vastu võtta. Näiteks seade, mille iseloomustuses on sagedusribana kirjas 30 Hz–20 kHz 3 dB laseb läbi sagedusi 30 Hz kuni 20 kHz amplituudi varieerumisega kuni 3 dB. Mida väiksem varieerumine, seda parem. Ideaalne oleks 0 dB ehk flat varieeruvus, tavaline on 3 dB, mis tegelikult on ju 6 dB (-3 kuni 3).

Kõigile tuntud märge “Hi-Fi” koduse stereosüsteemi nime järel tuleneb sõnadest High-Fidelity (kõrge loomulikkus), mille jaoks standard DIN 45500 kehtestab miinimum nõudmisena madalaimaks taasesitatavaks sageduseks 40 Hz. See on liiga leebe, eriti kui arvestada, et mõned orelid suudavad mängida noote, millele vastab heli sagedusega 16 Hz.

Bass, keskmised ja kõrged helisagedused

Bassi sagedused on enamasti vahemikus 20-500Hz. Kesksagedused on 500Hz-5000Hz. Kõrgsagedused 5000-20000Khz.

Sobivate kõrvaklappide valik

Kuna kuulmispuudega inimese kõrvakuulmine erinevatel sagedustel on väga ebaühtlane siis ei ole enamikel juhtudel kõrvaklapid alati sobivad, paraku paljudes poodides proovida neid ei saa enne kui ära ostetud, eriti kehtib see nööpkuularite kohta. Mõningates suuremates poodides saab aga suuremaid kõrvaklappe täiesti proovida, tasub alati küsida ja proovida enne ostmist.