Vanarahvatarkus

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.

LODJAPUU KÜMMEKONNA TÕVE VASTU

  • Peapöörituse ja kõrvade kohisemise korral tuli panna ööseks kõrva lodjapuuõite ja mee segu. Segu oli keeratud linase lapi sisse, niidiga kinni seotud ja niidi ots rippu jäetud. Pärast kahenädalast ravi said kõrvad puh­taks, kohin lakkas ja kuulmine paranes.

TARUVAIK KUULMISNÄRVIPÕLETIKU VASTU

Viimasel ajal hakkasin halvasti kuulma - kõrvad kohisesid pidevalt. Arstid ütlesid, et mul on kuulmisnärvipõletik ja võin kurdiks jääda. Hak­kasin otsima rahvalikke ravivahendeid ja valisin neist välja taruvaigu õliga piiritustõmmise. Seda tuleb valmistada nii: valage 40 g peeneks riivitud taruvaigule 100 ml puhast püritust ja laske aeg-ajalt loksutades nädal aega soojas kohas tõmbuda. Kurnatud tõmmist segage vahekorras 1:4 oliivi- või maisiõliga. Enne iga kasutamist tuleb emulsiooni hästi loksu­tada.

Immutage tampooniks keeratud marliriba seguga ja torgake 24-48 tunniks kuulmekäiku. Tehke ülepäeviti 12 protseduuri.

Minu kuulmine igatahes paranes ja kõrvade kohisemine kadus.

AALOE KÕRVAPÕLETIKU VASTU

Olin pikka aega maadelnud kõrvapõletikuga, kuni lõpuks otsustasin proovida aaloemahla.

Murdsin aastavanuselt taimelt aaloelehe, kogusin mahla pipeti kum­mikotikesse, soojendasin seda, torgates kotikese väga kuuma vette, ja tilgutasin kohe kõrva (haige kõrv ei tunne temperatuuri). Peale panin vati ja pähe räti.

Kui väljaspool on mädapaiseid, niisutage vatti kuumas aaloemahlas ja pange neile peale. Seda protseduuri tuleb teha 3-4 korda ööpäevas, sealhulgas kindlasti enne magamaminekut. Tilku on kõige parem lasta kõrva lamades. Paari päevaga peaks haigus möödas olema.

Kõrva tuleb hoida soojas, protseduuride vahepeal olgu selles vati­topp.

SIDRUNIMAHL AITAB KÕRVAPÕLETIKU VASTU

Kui olin üle aasta kannatanud kroonilise kõrvapõletiku all, ravisin end ühe soovitu­se kohaselt terveks sidrunimahlaga.

Pigistage kahest keskmisest sidrunist mahl välja, kurnake see paar korda läbi marli ja pange klaasnõuga külmutuskappi.

Vajaduse korral laske kaks korda päevas kõrva 5 tilka sidrunimahla - see võtab valu ära, leevendab põletikku ja parandab kuulmist. Parane­mine ei tohiks võtta üle kahe nädala. Sidrunimahla ei maksa soojendada ega veega lahjendada - kurnake seda ainult läbi marli, et ei oleks valget sadet. Pärast tervenemist võite igaks juhuks tilgutada mahla kõrva veel kord nädalas.

Kuulmise parandamiseks sööge iga päev ära veerand koorega sid­runit.

KUIDAS RAVIDA MÄDAST KÕRVAPÕLETIKKU

Koorige ära keskmise suurusega sibul, tehke sellesse süvend, puista­ke sinna 1 tl köömneid, katke avaus kinni ja küpsetage sibulat praeahjus, kuni see pruunikaks muutub. Olles sibula maha jahutanud, kurnake õõn­suse sisu klaaspurki ning ravim ongi valmis.

Mina ravisin sellega oma ema kõrva. Kõigepealt puhastasin seda ve­sinikülihapendiga. Kui kõrv oli kuivanud, lasksin esimesel nädalal kuulme­käiku 3 korda päevas 2-3 tilka, siis kaks nädalat 2 korda päevas 2 tilka ja lõpuks kolm nädalat 2 korda päevas 1-2 tilka. Kõrva panime vatitüki ning kaitsesime seda külma, tuule ja vee eest.

Ema sai kahe nädalaga täiesti terveks.

Viited