Esileht

Allikas: Kuulmisabi - Kuulmislangus, Kuulmispuue, Tinnitus, Kõrvakuulmine, Meiere Tõbi, Kuuldeaparaat.
Redaktsioon seisuga 15. detsember 2023, kell 15:28 kasutajalt Jan (arutelu | kaastöö) (Lehekülg asendatud tekstiga 'Kuulmisabi Wiki on projekt, mille eesmärk on luua kõigile vabalt kasutatav ja '''igaühe poolt täiendatav ning parandatav''' vaba, mittekommertsiaalne, neutraalne, mitte ühelegi ühingule ega ettevõttele alluv, sinusuguste tehtud võrguentsüklopeedia.''' Oma panuse saad anda Kuulmisabi WIKI-sse kui registreerid ennast')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tere tulemast Kuulmisabi Wiki lehele.


Kuulmisabi Wiki on projekt, mille eesmärk on luua kõigile vabalt kasutatav ja igaühe poolt täiendatav ning parandatav vaba, mittekommertsiaalne, neutraalne, mitte ühelegi ühingule ega ettevõttele alluv, sinusuguste tehtud võrguentsüklopeedia. Oma panuse saad anda Kuulmisabi WIKI-sse kui registreerid ennast SIIT.

Siit leiate nii terminite seletusi, kui ka enimküsitud küsimuste vastuseid Kuulmise, Kuulmislanguse, Ravi, Kuulmisrehabilitatsiooni, kuulmisabivahendite jm. kuulmisega seonduva kohta.

Kuulmispuudega inimeste arv Eesti rahvastikus on üpris suur, uurimuste kohaselt on Eestis ligi 200000 vaegkuuljat ja 2500 kurti, see on täiesti arvestatav kogukond inimesi, kellele on info kättesaadavus samuti väga oluline.

Käesoleval hetkel on Kuulmisabi WIKI-s 61 artiklit/terminit/lehekülge.
Täna on 14. aprill 2024. | Kalender
Sissejuhatus · KKK · Kõik artiklid · Kogukonnavärav · Kuulmiteemalised artiklid · Sõnastik
Kuulmine Kuulmine |

Kuulmine - Kuulmislävi - Sisekõrv - Kuulmislangus - Kuulmispuue - Vaegkuulja - Nürmik - Nürmus - Kurtus - Kurt - Pimekurt - Kurttumm - Kõvakuulja - Kõrvavaik - Audioloogia - Kuulmiskaitse - Tasakaaluelund

Haigused ja põhjused Haigused ja põhjused |

Kuulmislangus - Kurtus - Keskkõrvapõletik - Müra - Vali muusika - Vanaduskuulmisnõrkus - Kurttummus - Tinnitus - Meniere tõbi - Äkk kurtus - Otoskleroos - Akustikusneurinoom - Kolesteatoom - Kõrvavalu - Ravimid mis mõjutavad kuulmist - Tasakaaluhäire

Kuulmisuuringud Kuulmisuuringud |

Toonaudiomeetria - Audiomeetria - Luujuhtivusaudiomeetria - Audiomeeter - Audiogramm - Impedantsaudiomeetria - Tümpanomeetria - Reflektomeetria - Tubomeetria - Audiometrist - Otoakustiliste emissioonide uuring

Ravi ja rehabilitatsioon Ravi ja Rehabilitatsioon |

Kõrvade puhastamine - Kuulmisrehabilitatsioon - Kuulmisnõustamine - Tööalase rehabilitatsiooni - Rehabilitatsiooniteenus - Surdopedagoogika - Kuidas suhelda - Kuidas toime tulla - Kutsenõustamine - Kuulmekile šunteerimine - Geeniravi - Ligipääsetavus - Alternatiivmeditsiin - Vanarahvatarkus - Anektoodid

Ravi - Tehnilised abivahendid Ravi - Tehnilised abivahendid |

Kuuldeaparaat - Kuuldeaparaadi patareid - Kuulmisotsak - Silmusvõimendi - Kommunikaator - Kuulmisabivahendid - FM-süsteem - Sisekõrvaimplantaat - Luukuulmisimplantaat - Ajutüveimplantaat - Kõrvaklapid - Kirjutustõlge - Viipekeel - Sõrmendtähestik - Viipekeeletõlk - Kuulmiskeskused - Kuulmiskaitse - Ligipääsetavus - Rahvusvahelised sümbolid - Infrapunasüsteem - Muud teenusepakkujad - Isikliku abivahendi kaart - Kuulmisabi tarkvara - Subtiitrid (TV, Kino, Teater)

Tugiühingud Tugiühingud |

Vaegkuuljate ühingud - Kurtide ühingud - Muud tugiühingud

Muud kasulikku Kasulikku |

Töövõime hindamine - Tööalane rehabilitatsioon - Abivahendid abivajajatele - Tasuta sissepääs

Hа русском Hа_русском |

Слух - Чистка ушей - Слуховая реабилитация - Консультация по слуху

Kasutame seda lehte ühiselt nii öelda märkmete tegemiseks/oma teadmiste teistega jagamiseks, oma panuse Kuulmisabi Wiki täiustamiseks võib anda igaüks. Selleks piisab kui registreerid ennast siit.

Praktika näitab, et päevast päeva korduvad samad küsimused, sageli vajalikku kuulmisteemalist infot napib, aja kokkuhoiu nimel paneme kõik tarkuse siia kirja ja edasipidi ei pea uuesti samadele küsimustele vastama, vaid saame viidata juba lingiga.

NB ! Kogu info siin lehel on põhimõttel: NAGU ON, mitte keegi ei võta vastutust, siin lehel oleva info väära kasutamise eest, mis võib tuua kaasa mistahes kahju nii Teile endile kui ka Teistele.

Teemade sisukord Sisukord A-Z

SOTSIAALSED VÕRGUSTIKUD

Facebook - Kuulmisabi leht | Facebook - Kuulmisabi grupp

Kui sa kaotad nägemise, siis kaotad asjad.
Kui sa kaotad kuulmise, siis kaotad inimesed.
                  (Helen Keller)
Kui Teil on küsimusi võite alati pöörduda:
e-mailile: noustaja (ät) vaegkuuljad.eu 
ja skypele: kuulmisabi või +372-55-54-62-28 SMS

TAUSTINFO: KÄESOLEV LEHT ON PÕHIMÕTTEL "NAGU ON" LEHE TEGEMISEKS EI OLE KASUTATUD ÜHTEGI 
SENTI EI EURORAHA EGA MUUD PROJEKTIRAHA JA ON VALMISTATUD VABATAHTLIKUSE ALUSEL VAEGKUULJATE POOLT.
KUI TUNNED, ET ANTUD LEHT ON SULLE KASULIK JA SOOVID, ET SEE JÄÄKS ÜLES KA EDASPIDI VÕID VABATAHTLIKULT TOETADA, 
MISTAHES SUMMAS, TOETUSSUMMAD LÄHEVAD SIHTOTSTARBELISELT LEHE ÜLALPIDAMISKULUDEKS.
Konto omanik: KUULMISNÕUSTAMINE
Arve nr: EE877700771007519687.
Kirjelduseks märkige: ANNETUS-KUULMISABIVEEB.

KÄESOLEVAL LEHEL OLEVAT MATERJALI TEEMASID TOHIB VIIDATA JA INFOT JAGADA VIIDETE JAGAMINE ON RANGELT SOOVITATAV ÜLE KOGU INTERNETI.